Verhuizen of inschrijven
-
Adresonderzoek starten
Staan er mensen op uw adres ingeschreven, die niet (meer) bij u wonen? Of heeft iemand een briefadres bij u, maar kunt u die persoon niet meer bereiken? Dan kunt u de gemeente vragen om een adresonderzoek te starten.
-
Briefadres
U moet ingeschreven staan op het adres waar u woont of verblijft. In uitzonderingsgevallen kunt u zich op een briefadres laten inschrijven, bijvoorbeeld bij verblijf in bepaalde instellingen voor gezondheidszorg, kinderbescherming of in een penitentiaire instelling.
-
Eerste inschrijving in Nederland
Komt u uit het buitenland en blijft u voor het eerst minstens 4 maanden van een half jaar in Nederland, dan moet u ingeschreven worden.
-
Emigratie (verhuizen naar het buitenland)
U doet bij uw woongemeente aangifte van vertrek naar het buitenland wanneer u voor langer dan acht maanden of definitief naar het buitenland vertrekt.
-
Immigratie (hervestiging vanuit het buitenland/RNI)
Wanneer u zich vanuit het buitenland opnieuw in Nederland vestigt, moet u hiervan binnen 5 dagen bij de gemeente persoonlijk aangifte doen.
-
Verhuizen binnen en naar Papendrecht
Wanneer u verhuist, moet u uw nieuwe adres binnen 5 dagen na uw verhuizing doorgeven aan de gemeente.
-
Voorrang op een sociale woning
Heeft u dringend een andere woning nodig in de regio Drechtsteden? In sommige gevallen kunt u een urgentieverklaring aanvragen.